Konkurs w Trondheim

Konkurs orkiestr dętych (janczarskich) z całej Norwegii odbywa się co roku w Trondheim. Orkiestry podzielone są na dziewięć kategorii, my byliśmy w drugiej z kolei, czyli pierwszej dywizji (przed nami była elitarna dywizja). Konkurs trwał dwa dni, 4 i 5 kwietnia, występy orkiestr odbywały się w piątek 4 kwietnia od godziny 14.00 prawie do 22.00, w sobotę 5 kwietnia od 10.oo prawie do 18.00 w różnych lokalizacjach równocześnie – w Olavshallen (w dużej i w małej sali koncertowej), Rica Nidelven Hotel iRoyal Garden Hotel.

My występowaliśmy w piątek o 20.08 w dużej sali w Olavshallen.

SM1919 Trondheim

Po koncercie dyrygent wraz z prezesem orkiestry udzielili krótkiego wywiadu na żywo w telewizji, która transmitowała przebieg konkursu. Potem cała orkiestra Stavanger Musikkorps av 1919 została ustawiona do grupowego zdjęcia wraz z dyrygentem (Morten Schjelderup Wensberg).

Trondheim 2014 grupowe

Wyniki konkursu ogłoszone zostały w sobotę wieczorem.

Zajęliśmy trzecie miejsce w naszej dywizji, z liczbą 93 punktów (96 pkt. przyznano za pierwsze miejsce, 95 pkt. za drugie miejsce). Jest to najlepszy dotychczasowy wynik orkiestry Stavanger Musikkorps av 1919 uczestniczącej w tym konkursie od wielu lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *