An Evening to Remember

Nordic Tenors

Nordic Tenors wystąpili razem z orkiestrą dętą Stavanger Musikkorps 21 maja 2014 o godzinie 19.00 w Stavanger Koncerthus. Koncert poprowadził Kjell Inge Torgersen.

Nordic Tenors to trzech norweskich tenorów, którzy występują wspólnie od 2003 roku, łącząc wysoką jakość muzyczną z humorem, tańcem i muzycznymi niespodziankami, przez co porywają zarówno miłośników opery i sztuk pięknych, jak i ludzi preferujących lżejszą muzykę, już od ponad dekady. Ich repertuar rozciąga się od Pucciniego i Griega aż do Beatlesów i Coldplay, od najbardziej znanych arii operowych do teatru muzycznego, jazzu, popu, a nawet jodłowania i muzyki Bollywood. Ich nagradzane pokazy docierają zarówno do mężczyzn jak i kobiet, młodzieży, dorosłych i osób starszych, a ich coroczne koncerty bożonarodzeniowe były jednymi z najbardziej popularnych w ostatnich latach w Norwegii.

Stavanger Musikkorps av 1919 została założona 9 września 1919 roku i należy do najstarszych zespołów dętych w regionie. Członkowie zespołu są amatorami, a rozpiętość ich wieku to 17 do 75 lat. SMK1919 zawsze realizowało wysoki poziom muzyczny i każdego roku uczestniczyło w ogólnokrajowym konkursie orkiestr dętych w Trondheim. Obecnie orkiestra ma prawie symfoniczną obsadę. Od kilku lat na coraz wyższy poziom wprowadza orkiestrę dyrygent Morten Wensberg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *