Pierwsza oferta współpracy z orkiestrą w Norwegii

Pod koniec stycznia dostałam maila od Stiga, flecisty, przedstawiciela orkiestry dętej „Stavanger Musikkorps av 1919”. Napisał, że szukając harfistki mieszkającej w okolicach Stavanger znalazł moją stronę internetową. Orkiestra, w imieniu której pisał, co roku bierze udział w ogólnokrajowym konkursie, zrzeszającym ponad sto orkiestr dętych, podzielonych na osiem kategorii zależnych od liczebności muzyków. W zeszłym roku Stavanger Musikkorps av 1919 zajęli w swojej grupie piąte miejsce, w tym roku liczą na podium.

Oto ich zeszłoroczne wykonanie:

W tym roku w Trondheim orkiestra wykona trzy części z czteroczęściowej Symfonii Zeppelin Thomasa Dossa (jest ograniczenie czasowe do 25 minut). Po tym jak z chęcią zgodziłam się na współpracę, otrzymałam nuty partii harfy oraz nagrania tych części, które będziemy wykonywać. Na początku lutego wzięłam udział w próbie orkiestry w Stavanger. Dyrygentem jest Morten Schjelderup Wensberg, który świetnie poprowadził próbę, najpierw przegrywając każdą część, w międzyczasie skupiał się na pojedynczych fragmentach, które ćwiczył z konkretnymi grupami instrumentów. Zwracał dużą uwagę na intonację (co w orkiestrze dętej jest niezbędne) oraz na trudności rytmiczne tego utworu.

Po próbie okazało się, że nie ma potrzeby abym przyjeżdżała na wszystkie próby, dopiero mam się zgłosić pod koniec marca. Konkurs odbędzie się 4 kwietnia w Trondheim, wcześniej w Stavanger orkiestra zagra dwa koncerty z tym utworem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *