An Evening to Remember

Nordic Tenors

Nordic Tenors wystąpili razem z orkiestrą dętą Stavanger Musikkorps 21 maja 2014 o godzinie 19.00 w Stavanger Koncerthus. Koncert poprowadził Kjell Inge Torgersen.

Nordic Tenors to trzech norweskich tenorów, którzy występują wspólnie od 2003 roku, łącząc wysoką jakość muzyczną z humorem, tańcem i muzycznymi niespodziankami, przez co porywają zarówno miłośników opery i sztuk pięknych, jak i ludzi preferujących lżejszą muzykę, już od ponad dekady. Ich repertuar rozciąga się od Pucciniego i Griega aż do Beatlesów i Coldplay, od najbardziej znanych arii operowych do teatru muzycznego, jazzu, popu, a nawet jodłowania i muzyki Bollywood. Ich nagradzane pokazy docierają zarówno do mężczyzn jak i kobiet, młodzieży, dorosłych i osób starszych, a ich coroczne koncerty bożonarodzeniowe były jednymi z najbardziej popularnych w ostatnich latach w Norwegii.

Stavanger Musikkorps av 1919 została założona 9 września 1919 roku i należy do najstarszych zespołów dętych w regionie. Członkowie zespołu są amatorami, a rozpiętość ich wieku to 17 do 75 lat. SMK1919 zawsze realizowało wysoki poziom muzyczny i każdego roku uczestniczyło w ogólnokrajowym konkursie orkiestr dętych w Trondheim. Obecnie orkiestra ma prawie symfoniczną obsadę. Od kilku lat na coraz wyższy poziom wprowadza orkiestrę dyrygent Morten Wensberg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *